Nawigacja

Aktualności

Instytut Trzeciego Wieku - Radom, 10 stycznia 2024

10 stycznia 2024 r., w budynku Łaźni — Radomskiego Klubu Środowisk Twórczych i Galerii odbyło się pierwsze spotkanie inaugurujące działalność Instytutu Trzeciego Wieku w Radomiu.

Spotkanie rozpoczęła Danuta Pawlik — Naczelnik Delegatury IPN w Radomiu, która przywitała zgromadzonych oraz wprowadziła w idee projektu. Następnie głos zabrał Leszek Ruszczyk — dyrektor Muzeum im. Jacka Malczewskiego oraz współorganizator ITW.

Po Dyrektorze wystąpiła Ewa Suwała — inicjatorka oraz pomysłodawczyni powstania ITW w Radomiu. Michał Rybak — koordynator centralnego Instytutu Trzeciego Wieku w ramach działalności Instytutu Pamięci Narodowej, który podzielił się doświadczeniami w prowadzeniu ITW w Warszawie oraz o planach rozszerzenia działalności na kolejne miasta.

Pierwszy wykład dotyczył postaci polskiego kompozytora, muzyka oraz polityka — Ignacego Paderewskiego i nosił tytuł „Niezwykłe życie w niezwykłych czasach. Ignacy Jan Paderewski (1860-1941)”, a wygłosił go dr hab. Sebastian Piątkowski, porywając tłumy niesamowitą opowieścią o niezwykłym człowieku, jakim niewątpliwie był Paderewski.
 
Kolejne spotkanie Instytutu Trzeciego Wieku odbędzie się w środę, 24 stycznia o godz. 11:00 w budynku Łaźni przy ul. Żeromskiego 56 w Radomiu.
do góry